
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 800 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 889 µm |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 2.012816 mg |
| Features | High Temperature |
| Schedule B | 8532240020 |
| Tolerance | 0.25 pF |
Stock: 151
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08139
Ext.Price$0.08139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08139 | $0.08139 |
| 10 | $0.04822 | $0.48220 |
| 50 | $0.03766 | $1.88300 |
| 100 | $0.02941 | $2.94100 |
| 500 | $0.02317 | $11.58500 |
| 1000 | $0.02129 | $21.29000 |
| 3000 | $0.01502 | $45.06000 |
| 5000 | $0.01060 | $53.00000 |
